Історія закладу

«Калинова сопілочко» –
Будинок гомінкий,
Здається літ так мало,
А вік поважний твій.

Перше фото ДНЗ № 4 “Калинова оспілка”

          Ласкаво запрошує малят до себе в гості дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №4 «Калинова сопілка», розташований по вул. Вовчинецькій,133. Саме так він став називатися з 1992 року від Дня Незалежності нашої держави. З часу відкриття,12 жовтня 1982 року, дитячий садок іменували «Ладушки». В 2017році «Калинова сопілка» відзначила своє 35-річчя.

Перший випуск

         Згідно з проектною завантаженістю приміщення розраховане на 12 груп. На даний час функціонує 11груп: (1 група раннього віку,10 груп дошкільного віку). Виховується 344дитини.
       Гостинно зустрічає дітей щодня їхня друга рідна домівка. Приваблюють домашнім затишком світлі, просторі, гарно оснащені групові кімнати. Розмаїття зелені, безліч ігрового матеріалу,різноманітність дитячої літератури створюють в групах комфортні осередки зайнятості малят. До послуг вихованців – музична та спортивна зали з достатньою кількістю стандартного і нестандартного обладнання та інвентаря, центри предметно-ігрового середовища, обладнані ігрові та спортивні майданчики, а яскраві клумби милують око кожного хто сюди заходить.

          Вся ця краса створена руками колективу працівників дошкільного закладу, тому що дорослі і діти живуть тут однією дружною родиною.

 

 

Музична зала

Спортивна зала

       

 

 

 

 

 

 

 

 

         

  Керівництво дошкільним закладом,       

з дня його відкриття, здійснює досвідчений педагог,

творча, працелюбна і вимоглива людина –

Сливоцька Тамара Іллівна,

«Відмінник освіти України», 

Лауреат педагогічної премії імені Богдана Ступарика. 

  

  

 

 

 

Методичне забезпечення навчально-виховного процесу здійснювали:

Топій Г.М.(1982-1985 рр.), Неборак М.В (1985-2003 рр.), Єфремова Н.А. (2004-2007 рр.).

Неборак М.В. (1985-2003р.р.)

 

Єфремова Н.А. (2004-2007р.р)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          А з 2007 року по даний час –

Павликівська Людмила Володимирівна

вихователь-методист вищої категорії,

Старший вихователь.

 

 

 

 

 

 

 

В дошкільному закладі працює 30 педагогів.
З них: 28 педагогів з вищою освітою;
2 педагоги з вищою базовою освітою;
З них: з вищою кваліфікаційною категорією – 10 педагогів;
з 1кваліфікаційною категорією – 6 педагогів;
з ІІ кваліфікаційною категорією – 4 педагоги;
присвоєно звання «вихователь-методист» – 2 педагогам.

        З перших днів роботи педагогічний колектив дошкільного закладу в своїй роботі значну увагу приділяв національному вихованню дошкільнят. Колектив закладу має великі напрацювання з даного питання. Ініціатори національного відродження були: вихователь-методист Неборак М.В., музичні керівники: Данишенко Н.М., Пігуляк Т.О., вихователі: Качур О.М.,Чорній М.С., Клюба О.Д., Соловко С.М., Родько Н.Д.

         Але найголовнішим у роботі всього колективу завжди було, є і буде найцінніше – збереження життя і здоров’я дітей. Тому педагогів дошкільного закладу неодноразово нагороджували грамотами Міністерства освіти України, а також грамотою Державного комітету України з фізичної культури і спорту за участь у республіканському огляді-конкурсі: « Кожному дошкільному закладу – зразково обладнаний фізкультурний зал».

       В дошкільному закладі працюють медичні сестри, інструктор з фізичної культури, практичний психолог, логопед, створюються сприятливі умови для особистісного становлення кожної дитини, формуються первинні навички життєвої компетентності.

        Гра займає провідне місце в житті вихованців, де основним компонентом виступає виховний і розвивальний потенціал.
       Кілька років підряд ДНЗ був опорний з питання «Керівництво і контроль за ігровою діяльністю». Маємо власні напрацювання.
        Перед колективом сьогодні пріоритетною є проблема пошуку сучасних форм побудови навчально-виховного процесу, здійснення диференційованого й індивідуального підходу до дітей. Тому в практику активно впроваджуються авторські програми та інноваційні технології.
        Дошкільний заклад тісно співпрацює з науковцями обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. «Калинова сопілка» — була експериментальним майданчиком з проблеми «Формування спостережливості у дітей дошкільного віку в процесі спілкування з природою».

     До послуг дітей – драматичний та вокальний гуртки, спортивні секції, заняття з хореографії

      Залюбки займаються в дошкільному закладі вихованці англійською мовою під керівництвом досвідченого вчителя вищої категорії Гунчак Олесі Богданівни, переможця Всеукраїнського конкурсу «Свято англійської мови з «Posnajko», За що нагороджена грамотою головного редактора журналу «Пізнайко».
       

         Англійська мова та хореографія – це додаткова платна послуга в ДНЗ для бажаючих батьків.

         Колектив дошкільного закладу тісно співпрацює з батьками своїх вихованців. Батьки-повноправні учасники навчально-виховного процесу і помічники педагогів. Цікаво і змістовно організована робота з батьками дає позитивні наслідки у вихованні дітей. Це – «Круглі столи», «Школа молодих батьків» Участь у заняттях: музичних, фізкультури, зображувальної діяльності, праці, яку здійснюють вихователі: Федак Ю.І., Роман М.І., Бойчук О.Д., Баворовська С.С., Фіцик Л.В., Ящук С.М., Клименко Т.З., Москвин С.І., Лиса І.Д, Гошовська Г.Б., Німчук Т.Б., Міщанин Н.С., Мурга Л.М.; музичні керівники: Бондар І.М., Пігуляк Т.О.; практичний психолог Лесів О.Р.; вихователь-методист Павликівська Л.В.

        «Калинова сопілка» – неодноразовий призер оглядів-конкурсів серед дошкільних закладів міста.