Матеріально-технічне забезпечення ЗДО

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази освітнього процесу

ЗДО №4 « Калинова сопілка» – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. В цьому році працювали над  створенням безпечних та належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу: В  Укритті  проведені роботи  по встановленню вентиляції,проведенні  роботи по проведенню –інтернету, зроблена стяжка на 200кв.м.,відділено підвальне приміщення від укриття  ( металевою-з профіля перегородкою), проведений поточний ремонт приміщення укриття.

БЛАГОДІЙНА організація « Проліска» передала на баланс закладу освіти:

1.Спортивне обладнання: м»ячі волейбольні,футбольні,баскетбольні,скакалки,

2.Музичні інструменти: ксилофони,гітари,тамбурини

3.Настільні ігри,олівці,ручки,пластилін,крейду,воскові олівці,дошки для занять,акварель,клей,фломастери,пазли

 1. Миючі засоби

5..Пароконвекційна піч ( пароконвектомат)-1шт.

6.Набір гастроємностей для конвекційної печі -2 шт.

7.М»ясорубка- 1шт.

8.Пральна машина -2 шт.

9.Сушильна машина -1 шт.

10.Мийний порох отяг професійний Керхер -2 шт.

11.Прасувальний каток – 1 шт.

12.Холодильна шафа – 1 шт.

13.Ноутбук                   – 1 шт.

 1. Валіза з планшетами ( навчальні)  -40 шт
 1. Зарядна станція 

В закладі дошкільної освіти створений Благодійний « Фонд « Калинова сопілка» , куди батьки спрямовують допомогу для дитячого садка.

За рахунок   коштів,які надійшли від батьків,  частково відремонтована каналізаційна система ( заміна труб), проведено розкопки

 ( каналізації)  на вводі в приміщення,заміна труб та ремонт плитки, ремонт бойлерів,заміна посуду на кухні ( каструлі ),придбання фарби,для  фарбування обладнання на майданчики, встановлення обладнання на пральні ,встановлення пароконвектомата, придбання електрощитка,кабелів,світильників для укриття

Придбано: бязь для пошиття дитячих комплектів (простині,наволочки,підковдри).

Заклад дошкільної освіти брав участь у міському проєкті « Облаштування укриття» і став переможцем конкурсу   в дольовій участі батьків,  працівників закладу освіти -30% =34000  та міської ради – 70% -80000

На загальну суму  114000

В укриття придбано :  100-стільчиків, 4 лавочки,20 столів,3 великих шафи для іграшок,1 шафу для медикаментів,зроблені перегородки для туалету та миття рук .

В укритті  є можливість  гратися та навчатися.

За участі батьків підлога покрита килимами,що дає можливість дітям  проводити різноманітні ігри.

 

Матеріально-технічне забезпечення

     Дошкільний навчальний заклад розташований в типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 2267 кв.м. Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем : 4 групи з 10,5-годинним режимом роботи,7 груп з 12 –годинним режимом роботи. На 01.01.2021 ріку функціонує 11 дошкільних груп і 1  група ранього віку – 311 дітей.

     Загальна площа території закладу 0,9 га. Територія дошкільного закладу та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання. На території закладу розташований спортивний майданчик площею 0,02 га та спортивне обладнання. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано, естетично оформлені квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі. Будівля знаходиться у належному стані, здійснена повна реконструкція фасаду, замінені вікна, зовнішні двері, сходи, система опалення, встановлено ІТП, утеплено горище і фасад, згідно програми НЕФКО. Навчальні та адміністративні приміщення дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, будівля підключена до централізованої системи опалення та каналізації,  встановлені бойлери в кожному приміщенні.

     Матеріально-технічні умови дошкільного закладу відповідають державним вимогам, стан приміщень, територія санітарно-гігієнічним нормам утримання дошкільних установ.

 • В ДНЗ є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників та 4 крани з пожежними рукавами.
 • В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві освітньо-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.
 • Cтворені умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів, методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною пресою , технічними засобами навчання.
 • Облаштовано місце для роботи практичного психолога, вчителя-логопеда, музичного керівника.
 • В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, колонка , проектор, екран портативний, мікрофони, магнітофон, дитячі музичні інструменти,які постійно поповнюються,атрибути для ігор-драматизацій,різні види театрів. Обладнано спортивну залу, де є необхідний спортивний інвентар який придбаний та виготовлений руками педагогів та батьків. –(нестандартне обладнання). Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.
 • Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності зроблені руками вихователів та придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний, фартушковий
 • Медичний кабінет складається з кабінету прийому , маніпуляційного кабінету, ізолятора на одне ліжка. Медичне обслуговуваня в закладі здійснює сестра медична старша. Кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів.
 • Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним обладнанням: електромясорубка, електросковорода, дві електроплити , електроводонагрівач, 2 холодильники побутових, 1  холодильна шафа,    
 • Пральня забезпечена  1- пральною машиною,  барабаном, електропресом,  який одночасно сушить і прасує білизну. Чиста білизна зберігається в кабінеті кастелянки,де знаходиться швейна машинка та 2 праски.
 • Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: комп’ютерами та  ноутбуками з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, магнітофонами, принтерами, сканерами, ламінаторами,  проекторами, мультимедійною дошкою.
 • Для мовленнєво-пізнавальної діяльності та ознайомлення з природним довкіллям для потреб дітей  є в достатній кількості:
 • 1.Дидактично друкованих таблиць,  дидактичних картин, моделі та прилади (лупи, глобус, різноманітні колби, пробірки, дзеркала)
 • Для ознайомлення із соціальним і предметним довкіллям
 • 1.Дидактичні друковані таблиці (альбоми, картини, картки, фотографії, листівки);відеофільми)
 • Формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання елементів грамоти.
 • 1.Картини,картки,дидактичне приладдя,моделі
 • 2.Набори: лего конструктори на кожну дитину, палочки  Кюізінера, цифри, просторові уявлення, розклад чисел, геометричні фігури, об’ємні геометричні фігури іт.д. (відповідно до вимог програми.)
 • Трудова діяльність. Праця в природі.
 • 1.Дидактичні друковані таблиці, альбоми, натуральні об’єкти, дидактичне приладдя, інвентар.
 • Господарсько-побутова праця.
 • 1.Дидактичні друковані таблиці, альбоми, інвентар.
 • Технічні засоби навчання.
 • Мультимедійні комп’ютерні комплекси для педагогів (2 шт.)
 • Додаткове обладнання (ламінатор,та ін..)
 • Ігрова діяльність.
 • 1.Ляльки, предмети лялькового вжитку, побутова техніка, фігурки людей та тварин, транспорт, техніка, інструмент, споруди, настільні ігри, іграшки для ігор з піском, водою, снігом, вітром, сенсорні іграшки, музичні іграшки, конструкторсько-будівельні.
 • Рухова діяльність
 • 1.Обладнання для розвитку рухів, фізкультобладнання, спортивно-моторні іграшки та ігрове обладнання, інвентар, сухий басейн з кульками, фізкультурний інвентар .
 • Художня діяльність. Образотворча діяльність.
 • 1.Дидактичне приладдя, матеріали, інвентар, пристосування.
 • Театральна і літературна діяльність
 • Картки (фото,ілюстрації), ілюстровані літературні видання для дітей, обладнання, звукозаписи (+,-), костюми, елементи костюмів, театральні іграшки. Та багато іншого.

      Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ДНЗ здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.