Поради психолога

Практичний психолог

     Лесів Оксана Романівна

ВАШ  МАЛЮК  ПІШОВ  У  ДИТЯЧИЙ  САДОК

Як підготуватись?

Для того, щоб малюк хотів іти в садок, у нього має бути мотив. Бать­ківський аргумент «там дітки, будеш гратись», як правило не спрацьовує. Скажіть, що на малюка може чекати ліжечко, яке плаче, якщо в ньому ніхто не спить, і капці, яким самотньо у шафці. Фантазія виховате­ля теж відіграє велику роль — адже малюк «мусить» поливати в групі кві­ти, збирати іграшки, інакше кажучи, без нього ніяк не обійтися. Як тут не піти в са­дочок?

Як піти уперше?

До перших відвідин садка дитину потрібно готувати і фізично, і психо­логічно. Днів 10 ходити туди лише на кілька годин. Заздалегідь відкоригувати режим дня максимально наблизивши його до режиму ДНЗ. Звісно, водити і за­бирати малюка з садка повинні тільки мама чи тато. Час бабусь і дідусів на­стане пізніше. Пам’ятайте: ваша увага до такої важливої події в житті дитини надасть їй упевненості.

Прийміть кілька практичних порад                                

  • виробляйте свої ритуали прощання й зустрічі, «прикрашайте» їх особливими зна­ками;
  • пошийте «чарівну» сумочку, заведіть коробочку з набором домашніх предметів, родинних фотографій, дрібничок, які належать дорослим. Ці речі пов’язуватимуть дитину з відсутніми ро­дичами;
  • принесіть 1—2 улюблені іграшки, книжки, тарілочку (у разі потреби);
  • станьте спільником і помічником ви­хователів (проведіть ігри, поставте сценки-мініатюри,розкажіть казки дітям усієї гру­пи);
  • запросіть додому дітей на 1—2 години в домовлений час;
  • щодня при зустрічі обіймайте малюка,покажіть, що ви радієте йому.

Повірте, надійде час, коли дитина з особ­ливим смутком буде розлучатися з першими вихователями. І ставши школярем, неоднора­зово, відкрито або потай, прибіжить до свого дитсадка хоч на хвилинку.