АНАЛІЗ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗА МИНУЛИЙ 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

АНАЛІЗ РОБОТИ
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ЗА МИНУЛИЙ 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Загальні відомості про умови функціонування ЗДО

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №4 «Калинова сопілка» підпорядкований Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (далі – ЗДО (ясла-садок) №4).
Побудований за типовим проектом і розрахований на 205 дітей із загальним розвитком.
Адреса: вул. Вовчинецька, 133; тел.: 78-64-24.

Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи на навчальний рік і схвалений педагогічною радою закладу та затверджена її керівником.
Зміст освітнього процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, відповідно до чинних програм розвитку дітей. Заклад працював відповідно до комплексної Програми розвитку, навчання і виховання дітей раннього і дошкільного віку «Соняшник» Л.Калуської.
Протягом року у закладі дошкільної освіти функціонувало:

Кваліфікаційний рівень педагогів

Упродовж 2018-2019 року освітній процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети: «Визнання самоцінності кожного вікового періоду та орієнтація на вікові особливості дітей» та головних річних завдань:
1. продовження формування мовленнєвої компетентності дітей через засвоєння морально-етичних норм;
2. формування економічних уявлень дітей дошкільного віку;
3. забезпечення неперервності і наступності між дошкільною і початковою освітою та забезпечення здорового способу життя за допомогою оздоровчих технологій.

Аналіз роботи закладу протягом 2018-2019 року здійснювався за
5-ма блоками.

І блок: «Методична робота»
Методична робота з педагогічними кадрами у 2018/2019 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.

Курси підвищення кваліфікації при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної освіти пройшли педагоги: Бондар І.М., Клименко Т.З., Гунчак О.Б, Москвин С.І., 2-й епап пройшли: директор Сливоцька Т.І., вихователь-методист Павликівська Л.В.

Атестувалися в 2019 році 11 педагогів:

У 2019 році в закладі дошкільної освіти відкрито дві інклюзивні групи для дітей з особливими потребами. На роботу прийняті асистенти вихователів:
Федорів Х.П. – середня група;
Захарченко М.П. – молодша група.

Міські предметні методичні об’єднання:
– вихователі-методисти ЗДО – вихователь-методист Л.Павликівська;
– вихователів ЗДО – вихователь О.Бойчук;
– інструкторів з фізичної культури – інст.з фіз.культ.Г.Гринчишин;
– музичних керівників – музичні керівники Т.Пігуляк і І.Бондар;
– медичних сестер старших – К.Удуд, К.Скакун;
– керівників гуртків ЗДО з анг.мови – вчителів англійської мови – О.Гунчак – керівник м/о
у обласних творчих групах:
– вихователь Фіцик Л.В.- при ОІППО
у міських творчих групах:
– вихователь-методист Л.Павликівська
– інструктор з фізичної культури Г.Гринчишин –
– музичний керівник І.Бондар
– практичний психолог О.Лесів.
у школі молодого педагогічного працівника
– школа молодого вихователя груп раннього віку О.Уштван;
– школа молодого хореографа М.Озьмінська
– школа молодого вихователя груп дошкільного віку О.Дяків
у школі перспективного педагогічного досвіду з центрами діяльності на базі творчих лабороторій ЗДО:
– музичні керівники Т.Пігуляк – керівник І.Бондар (ЗДО №4)
– вихователі ЗДО Т.Клименко – керівник Л.Фіцик (ЗДО №4)
– вихователі ЗДО О.Процак – керівник Т.Лозинська (ЗДО №34)
– вихователі ЗДО С.Баворовська – керівник О.Ганзюк (ЗДО №3).

Вихователь-методист Л.Павликівська надавала практичну допомогу молодим педагогам закладу дошкільної освіти. Було проведено семінари-практикуми, відкриті перегляди занять, де молоді вихователі здобули досвід роботи з дітьми різних вікових груп. Розігрувалися нові ігри, вправи, завдання, відбувалась презентація різноманітного сучасного дидактичного матеріалу, який можна цікаво використовувати у роботі з дітьми.
Цікавими були колективні перегляди інтегрованих занять до педради на морально-етичну тематику (листопад), які підготували вихователі середніх груп Клименко Т., Бардашевська О. та вихователь старшої групи Г.Мигас.
Заняття про світ економіки (лютий): вихователь середньої групи О.Процак і старшої груп Г.Гошовська.
Підсумкові заняття з мовленнєвого розвитку в молодшій групі: вихователь Фальчук Н., та логіко-математичного розвитку і безпеки: вихователь молодшої групи Х.Шарабуряк. Та інтегроване заняття в старшій групі (економіка, екологія, розвиток мовлення): вихователь Фіцик Л.В.
Музичний керівник І.Бондар ділилась своїм перспективним педагогічним досвідом роботи з музичними керівниками міста та на тему: «Розвиток вокальних навичок у дошкільників в умовах сучасного інформаційного суспільства» та музичними керівниками Донецької області на тему: «Використання народних інструментів на заняттях з музичного виховання». Демонструвала, як правильно, використовувати на заняттях з музики ІКТ. Гості зі Сходу побували і на випускному ранку в дитячому садочку.

Також Ірина Михайлівна читає лекції і проводить практичні заняття для слухачів курсів обласного інституту післядипломної освіти.
О.Бойчук – вихователь ЗДО, є керівник внутрісадкового методичного об’єднання вихователів. Готувала для вихователів цікаві практичні заняття, вправи, семінари. Особливо цікавим було створення моделі ранкового прийому дітей у закладі дошкільної освіти. А також розкриття теми: Творчість як цінна потреба дошкільника, разом з вихователем Любомирою Фіцик.

Педагоги з допомогою батьків продовжують наповнювати свої методичні кутки для роботи з дітьми цікавим матеріалом:
– лепбуки з логіко-математичного розвитку та екологічного виховання та ЛепБокси;
– таблиці К.Крутій та Н.Гавриш для навчання розповіді;
– різноманітні мнемотаблиці для вивчення віршів;
– палички Кюізинера;
– кубики Блума;
– квадрати Воскобовича (геоконти);
– згідно з Програмою НУШ придбані, оновлені та систематизовані для індивідуальної роботи з дітьми кольорові цеглинки ЛЕГО;
– танграми;
– лупи, мікроскопи, телескопи;
– магнітні театри;
– годинники;
– ємкості для навчання сортувати сміття;
– настільні ігри економічної та логіко-математичної спрямованості;
– різноманітне доміно.


З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу, на основі діагностики самооцінки педагогів і оцінки адміністрації, був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів, сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети.
Зокрема: педагогічні ради, педагогічні години, консультації, круглі столи, майстер класи, методичні фестивалі, семінари, семінари-практикуми, студії методичного супроводу, творчі майстерні, майстерні педагога-новатора, авторські майстерні, дослідницькі лабораторії, коучинг, квест.

Цікаві заняття з використанням інноваційних технологій провели педагоги: Гошовська Г.Б., Габуда О.Д., Бойчук О.Д., Роман М.І., Ящук С.М., Клименко Т.З., Фіцик Л.В., Москвин С.І., Бардашевська О.О., Процак О.Б., Баворовська С.С., Мурга Л.М., Міщанин Н.С. А також молоді педагоги: Мигас Г.М., Шарабуряк Х.П., Павлишин А.М., Фальчук Н.І.

Заклад дошкільної освіти є базою для проходження виробничої практики студентами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вихователів дітей дошкільного віку, практичних психологів, вчителів англійської мови для дошкільнят) та Івано-Франківського педагогічного коледжу. Студенти були залучені до проведення занять, різних режимних моментів, цікавих прогулянок, театралізованої діяльності.


Заходи проведені на базі ЗДО отримали схвальну оцінку з боку викладацького складу ОІППО, кафедри «Дошкільне виховання» Івано- Франківського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського педагогічного коледжу «Дошкільна освіта».

Звертаючи увагу на пріоритетні напрями роботи в закладі освіти, особливо з мовленнєвої компетентності дошкільників, вихователі всіх груп забезпечені мнемотаблицями, які допомагають дітям у запам’ятовуванні віршів.

Поповнилася фізкультурна зала новим обладнанням для фізкультурно-оздоровчої роботи:
– велотренажер
– м’яч баскетбольний (1 шт.),
– м’яч футбольгний (1 шт.)
– м’ячі дитячі (20 шт.),
– бадмінтон (4 шт.), і валанчики (6 шт.)
– клюшки (10шт.) і м’ячі (5шт.) для гри в флорбол,
– бар’єри для стрибків (4 шт.),
– кольорові конуси (4 шт.),
– цеглинки (10 шт.).
– обручі великі (10 шт.).


Пройшов в у дошкільному закладі і зелений десант «Посади іменне деревце». Участь прийняли батьки і педагоги всіх груп. Висаджені туї, мигдальні дерева, сакура, сосна. Діти мають можливість доглядати свої дерева.

Дошкільний заклад взяв участь у загальноміському конкурсі відео-робіт «Територія моєї душі у місті Каменяра» та зайняв ІІ місце.

Цікавими для дітей були виступи лялькових театрів ім. М.Підгірянки, Київського театру ляльок,Київський театр ляльок-велетнів, концертів міської філармонії.

ІІ блок: Якість освіти

Для якісної реалізації головної мети з формування рівня мовленнєвого розвитку дітей старших, середніх та молодших груп було проведено обстеження дітей вчителем-логопедом (аналіз обстеження додається) і тематичне вивчення формування мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку (жовтень 2018 – квітень 2019року)
Розвивально-корекційну роботу з дітьми з вадами мовлення здійснювала вчитель-логопед Осудар С.Я., яка тісно співпрацювала з батьками дітей та педагогами старших груп. Обстеження проводилось за такими напрямами:
– рівень мовленнєвої комунікації
– рівень зв’язного мовлення
– словниковий запас
– розуміння мови(лексичне значення слів)
– звукова сторона мовлення
– рівень сформованості фонетичних процесів і звукового аналізу


Стан мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку
Логопед Осудар С.М. продовжувала працювати над темою «Інтенсифікація процесу навчання дітей з вадами мовлення».
У старшому дошкільному віці обстеження передбачало спостереження за довільним спілкуванням дитини, ініціативністю, вмінням вступати в діалог, слухати співрозмовника, відповідати на запитання, вміння переказувати.
На основі вересневого обстеження для корекційної роботи було укомплектовано 3 групи дітей старшого дошкільного віку. В результаті чого логопедичну допомогу отримали 15 дошкільнят. У 8 дітей логопатів з корекційних груп дефектна мова виправлена. У решти дітей вимова поліпшена, оскільки до корекції були залучені діти з найскладнішими вадами.

Основною перешкодою в корекційному процесі стали часті захворювання деяких дітей-логопатів, пропуску ними корекційних занять, недостатнє розуміння деякими батьками мовленнєвої вади їхніх дітей, необхідності систематичного закріплення одержаних на логопедичних заняттях навичок і умінь.
Проводилась робота з батьками. Надавались індивідуальні консультації, щоб привернути увагу до проблеми мовленнєвого розвитку їхніх дітей, усвідомлення необхідності відвідування логопедичних занять, систематичного закріплення отриманих навичок вдома.

Проаналізувавши усі переглянуті підсумкові заняття можна зробити висновок, що у старших групах були створені належні умови щодо організації роботи з мовленнєвого розвитку дітей.

Заняття з логіко-математичного розвитку показали що діти 6-го року життя здатні розв’язувати досить складні задачі, які потребують розуміння деяких фізичних та інших зв’язків і відносин, уміння використовувати знання про ці зв’язки й відношення в нових умовах. Чітко оперують цифрами. Знають геометричні фігури плоскі і об’ємні.


Проаналізувавши усі переглянуті заходи можна зробити висновок, що педагогічним колективом ведеться систематична та планова робота щодо логіко-математичного розвитку.

ІІІ блок: Результативність освітнього процесу

Два рази на рік вихователями проводилась діагностика рівня знань дітей з розвитку мовлення, сенсорики, ігрової діяльності, художньо-естетичної діяльності, виховання культурно-гігієнічних навичок, рухової діяльності, знань рівня сформованості здоров’язбережувальної компетенції, набуття практичного досвіду і ін.

Порівняльний аналіз рівня знань дітей раннього віку
за 2017-2018 та 2018-2019 навчальні роки

Виходячи з аналізу можна зробити висновок:
– показники рівня знань дітей раннього віку досить хороші хоч збільшилась кількість дітей у группах;
– продовжується активна робота з усіх ліній розвитку малюків;
– налагоджена взаємодія з батьками щодо успішної адаптації дітей до умов дошкільного закладу.
Результативно працювала упродовж року з дітьми середніх і старших груп вчитель з навчання англійської мови (платні освітні послуги) Гунчак О.Б.. Заняття проводились лише в ігровій формі. Для зацікавлення дітей вчитель використовувала інноваційну технологію асоціативних символів (ейдетика), кубики Блума. Діти з задоволенням вивчали англійську мову, збагачували свій словниковий запас, розігрували різноманітні сценки, казки. На відкритих заняттях, святах, вихованці продемонстрували хороші знання з іноземної мови.

Психологічний супровід роботи з дітьми в умовах закладу освіти здійснювався практичним психологом Лесів О.Р.

Психолог реалізувала визначену мету через обов’язкові види діяльності:
– психодіагностичну,
– корекційно-розвивальну,
– просвітницьку,
– консультативну.
Проводила індивідуальні та групові психологічні обстеження дітей, педагогів, батьків, корекційно-відновлювальні заняття з дітьми «групи ризику», з обдарованими дітьми та розвивальні заняття з майбутніми першокласниками, інтегровані заняття для дітей раннього віку та дітьми з особливими потребами.
Психолог звертала велику увагу на час адаптаційного періоду дітей. Надавала консультативну педагогічну допомогу всім учасникам освітнього процесу. Проводились різноманітні бесіди на теми: «Сімейні відносини, як чинник розвитку дитини», «Як зарадити сльозам новачка», «Адаптація дитини до умов дитячого садка», «Покарання у практиці сучасного виховання», «Ознайомлення батьків з теоретичними основами дошкільної інклюзивної освіти».
Узагальнюючи результати роботи психологічної служби ЗДО, можна зробити висновок, що психологічне забезпечення відповідає належному рівню.

Високої результативності у освітній роботі та підготовці дітей до школи досягли вихователі: Федак Ю.І.,Німчук Т.Б., Мигас Г.М., Гошовська Г.Б., Москвин С.І., Фіцик Л.В.
Аналізуючи роботу кожної вікової групи слід відзначити сумлінне ставлення всіх педагогів до організації і проведення освітнього процесу. Особливу увагу заслуговує робота вихователів старших груп. Своїми цікавими надбаннями та формами роботи вихователі ділились з колегами на відкритих переглядах, на педагогічних годинах. Та потребує узгодження дій діяльності психологічних служб закладів дошкільної і загальної середньої освіти:
– здійснення єдиного психолого-педагогічного контролю за динамікою розвитку дітей;
– дослідження рівня розвитку базових якостей особистості дітей старшого дошкільного віку як умови успішного навчання в початковій школі;
– аналіз умов успішної адаптації учнів першого класу до шкільного життя;
– застосування корекційно-розвивальних методів у роботі з дітьми старшого дошкільного віку;
– проведення спільних методичних заходів.

Важливе місце в реформуванні системи освіти займає проблема наступності між дошкільною і початковою освітою. Вступив в дію Закон про НУШ. У дошкільному закладі освіти наступність виявляється насамперед у підготовці дитини до школи, а в закладах початкової освіти – у використанні та покращенні уже набутих раніше знань та навичок. Наступність між дошкільною і початковою освітою є однією з обов’язкових умов здійснення неперервності процесу здобуття освіти. Вона має забезпечити узгодженість мети, змісту, методів, форм навчання у початковій та дошкільній освіті, врахування вікових особливостей дітей. Такий комплексний підхід має на меті створити умови, які сприяли б усебічному розвитку особистості учнів, формуванню вмінь навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх. Тому і наш дошкільний заклад не стоїть на місці. Ми дбаємо про розвиток дітей. Плануємо надалі взяти участь в проектах, які б надавали можливість дітям швидше сприймати інформацію. Саме SMART-технології сьогодні на часі.


У системі проводилась робота наступності закладу дошкільної освіти та ЗШ №8. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.

Заклад дошкільної освіти забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Громадський інспектор Гошовська Г.Б. спільно з практичним психологом О.Лесів ведуть облік дітей пільгових категорій:
– малозабезпечених – 28 дітей,
– діти батьків учасників АТО – 15 дітей,
– діти-інваліди – 1 дитина,
– неблагополучні – 0,
– багатодітні – 34 дитини,
– 50% двійнята – 4 дітей.

Всього користуються пільгами – 83 дітей.

У ЗДО впродовж навчального року створювались умови щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. Відповідно до Закону України «Про охорону праці» було проведено навчання та перевірку знань працівників з охорони праці, повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя та здоров’я дітей в закладі освіти, контроль зі сторони міської пожежної служби, надання першої медичної допомоги.

Піклування про дитину, захист її фізичного і психологічного здоров’я – пріоритетні завдання педагогів і батьків. Цьому питанню відводилась велика увага. Заклад дошкільної освіти керується інструктивно-методичними рекомендаціями (додаток до листа МОН України від 14.02.2019 №1/11-1491) Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти. Педагоги у різноманітних формах роботи доносили це до дітей і батьків. Один раз у квартал планувався «Тиждень безпеки». Вихователі змогли організувати безпечне освітнє середовище, вчили як діяти в екстремальних умовах, приймати нестандартні рішення. Розроблені шляхи евакуації та проведені практичні заняття разом з дітьми.
Це дало свій результат. Діти старших груп, які брали участь в конкурсі малюнків з безпеки життєдіяльності отримали призові місця і нагороди.:
– Нехом’яж Вікторія зайняла І місце ( у номінації з 6-10-річними дітьми);
– Шмігельська Вероніка, Братуняк Єва, Афтанасів Ангеліна – відзначені дипломами.

Двічі на рік (до початку навчального року і оздоровчого періоду) проводилось випробовування спортивного та нестандартного обладнання на території закладу освіти, у фізкультурній залі, групових кімнатах. Відповідальною особою та членами комісії з охорони праці проводились перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки.
Адміністрацією закладу дошкільної освіти спільно з медичним персоналом ведеться відповідна документація щодо профілактики травматизму. Майже 95%. дітей застраховані від випадків травматизму.
Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці та створенням безпечних умов праці, освіти.
Результати перевірок з дотримання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядались на оперативних, виробничих нарадах. За наслідками контролю видавались відповідні накази. Таким чином, контроль за необхідними і безпечними умовами праці, навчання та виховання у дошкільному закладі носив комплексний характер.

Інклюзивне навчання

У закладі функціонує дві інклюзивні групи №7 та №5, які відвідує 2 дітей з особливими потребами за висновками ІРЦ (інформаційно-ресурсного центру), навчально-виховний процес у яких здійснювався на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.
Навчально-виховна робота в інклюзивних групах здійснюється згідно з вимогами програми розвитку дитини дошкільного віку «Соняшник», Комплексної програми розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» Скрипнік Т.В. та ін..
Комплектування інклюзивних груп відбувалося відповідно до нормативів, визначених Положенням про дошкільний навчальний заклад та Порядком комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах з урахуванням вікових та особливих освітніх потреб дітей і побажань батьків або осіб, які їх замінюють.
Адміністрація дошкільного навчального закладу інформувала батьків дітей, що відвідують заклад щодо особливостей інклюзивного навчання, цілей та завдань, переваг інклюзії для всіх суб’єктів навчально-виховного процесу. Для батьків проводилися тематичні бесіди та надавалися роз’яснення щодо врахування особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, залучених в інклюзивні групи.
Виховна робота з дітьми з особливими освітніми потребами була направлена на їх соціалізацію, формування позитивної самооцінки. Здійснювався навчально-виховний процес в інклюзивних групах відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за програмами та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.
Відповідно до висновку та рекомендацій ІРЦ, група фахівців дошкільного навчального закладу (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед, медична сестра та інші) із обов’язковим залученням батьків дитини, розробили індивідуальні програми розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю та здійснювали відповідний психолого-медико-педагогічний супровід цих дітей. Склад групи фахівців індивідуального супроводу дитини визначався директором закладу і затверджувався відповідним наказом. Відстеження перебігу виконання цілей та завдань, окреслених в індивідуальній програмі розвитку, здійснювалося вихователем- методистом. При складанні індивідуальної програми розвитку було здійснено певні адаптації та модифікації для облаштування середовища, застосування належних методів, матеріалів, іграшок, обладнання, урахування сенсорних та інших потреб дитини.


Організація інноваційної діяльності ДНЗ
Організація інноваційної діяльності ДНЗ здійснювалась відповідно до вимог Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності, затвердженого наказом МОН України від 07.11.2000р. № 522. Удосконалювалась робота над урізноманітненням інноваційних форм контрольно-аналітичної діяльності: поповнювались методичні картки участі педагогів у підвищенні науково-теоретичного рівня та професіоналізму, картки аналізу навчально-виховного процесу (діагностична карта педагогічної майстерності, картки самодіагностування, оцінні картки по видам діяльності).
Педагогічний колектив з метою удосконалення навчально-виховного процесу використовував спеціалізовані програми та альтернативні методики, а саме: гуманну педагогіку В. Сухомлинського; технологію розв’язання винахідницьких завдань; технологію «Створення ситуації успіху»; елементи авторської програми М.Єфименка «Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного віку»; елементи методики М.Монтесорі; елементи концепції К. Орфа.
Інформаційно-комп’ютерні технології також успішно використовувалися і в методичній роботі, на педагогічних нарадах, семінарах, консультаціях, під час атестації педагогів.

Організація роботи з молодими спеціалістами.
Для організації роботи з молодими спеціалістами видано наказ по ДНЗ «Про організацію роботи з наставництва, закріплення молодих спеціалістів за досвідченими педагогами».
З метою підвищення рівня науково-теоретичних і методичних знань молодих педагогів, формування їхньої педагогічної майстерності, а також забезпечення якості освіти складено спільні плани роботи та призначені наставники. Організовано роботу школи педагога-початківця, молоді спеціалісти залучались до колективних переглядів, занять та режимних моментів, самі брали участь в колективних переглядах, є членами міських методичних об’єднань. Особисті плани молодих спеціалістів навчальний рік виконані. Значно підвищився рівень самоосвіти молодих педагогів.
Всі проблемні питання виховання і розвитку дітей обговорювались на нарадах при директорові та педагогічних годинах при вихователю-методистові. Щомісячно проводились консультації з актуальних питань для педагогів.

ІVблок: Стан здоров’я та фізичний розвиток

Медичне обслуговування вихованців закладу дошкільної освіти здійснювалось медичними сестрами (дієтсестрами) Удуд К.Д., Скакун К.І.

До складу медичного блоку дошкільного навчального закладу входить: медичний кабінет та процедурна, всі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Для надання першої медичної допомоги дітям, згідно нормативно-правових актів, медичний кабінет на 100% забезпечений лікарськими засобами
Здійснення медичного супроводу дітей, надання їм у разі потреби невідкладної медичної допомоги відбувалося відповідно до нормативно-правових документів.

Колектив закладу велику увагу приділяв оздоровленню та загартуванню дітей. Ефективно використовувались педагогами здоров’язбережувальні технології, різноманітні вправи для профілактика плоскостопості та порушення постави.
Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. Медичними працівниками та адміністрацією проводились на заняттях з фізичної культури заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах у межах норми від 77% до 91%.
Медико-профілактична робота здійснюється відповідно до затвердженого плану. В закладі дошкільної освіти виконуються всі заходи лікувально-профілактичного характеру: антропометрія, перевірка постави, огляд на педикульоз, перевіряються культурно-гігієнічні навички.
Медичними сестрами і вихователем-методистом розроблений перспективний план роботи щодо профілактики та оздоровлення дітей.
У медичному кабінеті та в куточках для батьків кожної вікової групи розміщено наочно-агітаційні матеріали з питань профілактики різних видів захворювань та надання першої медичної допомоги.
За останні роки намітилася тенденція до поліпшення показників здоров’я дітей. Про це свідчить зменшення кількостей дітей підготовчої групи здоров’я, а також зниження захворюваності дітей і пропуск днів через хворобу однією дитиною.

Аналіз стану здоров’я дітей

Стан фізичного виховання, формування культурно-гігієнічних навичок та загартування дітей, стан харчування, захворюваності, адаптації систематично контролювався з боку адміністрації та медичного персоналу. Результати перевірок обговорювались на нарадах при директору, виробничих нарадах, педагогічних радах, зборах колективу дошкільного закладу та батьків.
Проходження медичного огляду працівниками ДНЗ здійснювалося відповідно до чинного законодавства згідно графіка під контролем сестри медичної К.Удуд.
Медичними працівниками закладу, постійно проводиться санітарно-просвітницька робота з батьками, працівниками та дітьми, щодо попередження різних видів захворювання. Інформація висвітлюється на сайті закладу, санбюлетнях, куточках для батьків у групах.
Проведено загальні батьківські збори для батьків у дітей яких немає зовсім щеплень,та тих ,які мають не всі щеплення ( педіатр Гаврилюк) – батько нашої дитини.

Організація харчування дітей.
Робота з організації харчування дітей ДНЗ здійснювалася відповідно до пунктів 4, 9, 14 Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спеціальним наказом МОЗ і МОН від 01.06.2005 №242/329, пунктів 1.35, 1.37, 1.38, 2.1 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006 р №298/227.
Відповідно до штатного розпису заклад повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування дітей. У закладі організовано триразовий режим харчування та забезпечено оптимальний питний режим для дітей.
Адміністрація закладу приділяла особливу увагу якості продуктів харчування, що надходили до ДНЗ, та відповідності їх вимогам державних стандартів, наявності накладних, сертифікатів якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та допоміжних приміщень відповідає санітарно-гігієнічним нормам
Комора харчоблоку обладнана згідно санітарних вимог. Умови зберігання та сусідство різних видів продуктів чітко дотримується.


Аналіз виконання норм харчування показав, що переважно харчування дітей у ДНЗ здійснювалося наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним. Виконання натуральних норм харчування за 9 місяців 2018-2019р. навчального року по всіх основних продуктах складає 91%. Недостатньо: фруктів,33%; сушка-15%, овочі-63%.
Оплата за харчування дітей знаходиться на постійному контролі. Заборгованості по батьківській оплаті немає. Добре з цього питання працюють батьки і звичайно, вихователі і діловод.

В ДНЗ велася планомірна робота щодо формування навичок культури харчування в дошкільників згідно програмових вимог. З дітьми раннього та молодшого дошкільного віку педагоги використовували ігрові прийоми, сюрпризні моменти, власний приклад, художнє слово. Діти знають основні вимоги до режиму та гігієни харчування, виконують правила культурної поведінки за столом, використовують доцільні способи споживання різних продуктів харчування. Старші дошкільнята самостійно накривають на стіл, прибирають посуд після їжі. У дошкільних групах є куточки чергових.

Контроль за організацією харчування.
Дане питання протягом року знаходилося на контролі адміністрації закладу і відображено у контрольно-аналітичному розділі річного плану. За результатами контролю видано 23 відповідні накази. До контролю за організацією харчування залучалися представники Департаменту освіти, Держпродспоживчслужби, регіонального центру(санстанції).
Питання організації харчування обговорювалися протягом року;
– на нарадах при директорі (у вересні, жовтні, січні, квітні);
– засіданнях Ради закладу (у грудні);
– загальних зборах працівників (в червні).
Медичні сестри забезпечували щоденний контроль за якістю продуктів харчування та готових страв, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування. Для правильної організації харчування дітей, на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складалося щоденне меню. Щоденно проводилося зняття проб їжі, відбір добових проб. За результатами перевірок порушень не виявлено. Робота з організації харчування дошкільників в ДНЗ ведеться на достатньому рівні.
В літній період в ЗДО проводяться оздоровчі заходи, які полягають в забезпеченні покращеного харчування, уведення свіжих овочів, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі, сон при відкритих фрамугах, дотриманні питтєвого режиму.
Для покращення фізичного розвитку дітей у дошкільному закладі працює інструктор з фізичної культури Гринчишин Г.М. Важливим чинником, що впливає на ефективність роботи, є її правильне планування і система в роботі. Тому, інструктор з фізичної культури постійно працює у взаємозв’язку у роботі з вихователями і іншими педагогами. Рухову діяльність дітей організовує з урахуванням дидактичних принципів: послідовності, доступності, природовідповідності, системності. Враховує закономірності формування рухових навичок дітей відповідно віковим особливостям. Для цього є достатня кількість різноманітного обладнання.
В закладі впроваджено в практику роботи з дітьми: фітбол гімнастика, вправи з використанням степ платформ, «скандинавська» хода. Також постійно поновлюється фізкультурне обладнання.

Спільна робота медичного персоналу та педагогів щодо фізичного розвитку дітей.
Адміністрацією закладу у 2018/2019 навчальному році систематично вивчалися умови забезпечення психофізичного здоров’я та розвитку вихованців дошкільного навчального закладу. При організації фізкультурно-оздоровчої роботи, педагоги забезпечували диференційований та індивідуальний підхід залежно від стану здоров’я кожного вихованця. Після перенесених хвороб фізичні навантаження дітям знижувалися. У кожній віковій групі за результатами обстеження дітей спеціалістами та на основі антропометричних вимірювань вівся листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводилося маркування меблів.
Протягом навчального року велика увага приділялася контролю за відвідуванням закладу дітьми. Своєчасно з’ясовувувалися причини пропусків, проводилася роз’яснювальна робота з батьками, в результаті чого підвищився показник відвідування з 68% до 73%.
Порушення правил відвідування дітьми закладу негативно впливає на засвоєння програмових вимог та їх розвиток.
Протягом минулих років відбувалося збільшення днів пропущених по хворобі та днів пропущених по простудним захворюванням, за останній навчальний рік незначно, але спостерігається зменшення днів по хворобі, що є результатом успішного впровадження програми оздоровлення дітей, де окрім спеціальних заходів була організована профілактична робота із застосуванням нетрадиційних видів оздоровлення: вживання фітонапоїв, проводилося полоскання ротової порожнини, регулярно проводилися сеанси ароматерапії. Недоліком є низький рівень загартованості дітей, починаючи з родини та недостатня зацікавленість батьків в питаннях загартування дітей в умовах закладу.

V блок. Соціально-економічний розвиток ЗДО

Продовжилися і роботи по Міжнародній Програмі НЕФКО в закладі проведено ряд ремонтних робіт:
– пофарбовані пожежні виходи;
– відремонтовані та обкладені плиткою сходи з вулиці до кожної групи і службових приміщень;
– центральний вхід обкладено плиткою;
– утеплено фасад;
– встановлено вікна (46 шт.) та двері (8 шт.);
– капітальний ремонт системи опалення;
– цоколь будівлі обкладено плиткою.

Також проведено ремонт і побілку стін коридору на І-му поверсі коштами благодійної організації дошкільного закладу.


ДНЗ виграв в 2018 році проект «Безпечна підлога – запорука затишку і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі». Всі працівники, батьки долучилися до голосування і отримала перемогу програми «Бюджет участі» м.Івано-Франківськ. В дошкільному закладі замінили підлогу на І-му поверсі.
Наступний проект був розроблений в 2019 році «Сучасна музична зала – шлях до творчості дітей дошкільного віку» теж став переможцем програми «Бюджет участі».

В новому навчальному році планується на навчальний рік врахувати – сучасність, актуальність питань, вимоги нормативних документів, результати діагностування педагогів. Чітко виконувати інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти. (Лист МОН України від 19.04.2018 №1/9-249). Зміст дошкільної освіти в межах Базового компонента в ЗДО в 2018-2019 році визначити освітньою комплексною програмою «Соняшник» Л.Калуської.

Матеріально-технічна та навчально-економічна база ДНЗ

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснювалася згідно з кошторисом, сформованим Департаментом освіти та науки
Протягом 2018/2019 навчального року активно працювала Рада
З метою зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази ДНЗ та його благоустрою, а також забезпечення якісної організації освітнього процесу, прийом благодійних внесків від батьків здійснювався на добровільній основі згідно Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 №5073-VІ та дотримуючись вимог, викладених у листі МОН, молоді та спорту України від 09.04.2012 №1/9-272 «Щодо благодійних внесків», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і коштів від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб та фінансування».
В цілому, матеріально-технічна база закладу в задовільному стані. Значний внесок у її розвиток належить батькам вихованців. Недоліком є те,що бюджетних коштів не вистачає на 100% задоволення потреб закладу.
У 2018-2019 навчальному році педагогами закладу широко використовувалися технічні засоби у навчально-виховному процесі. У закладі є мультимедійний проектор, ноутбук, екран, також забезпечено доступ до інтернету та підключено WI-FI. Недоліком залишається застаріле обладнання, недостатня кількість сучасних комп’ютерів, відсутність спеціального обладнання дошки, сучасного фото та відео обладнання, тому заклад продовжує брати участь у конкурсах різних рівнів з власним проектом: «Нашим дітям – сучасне інформаційне середовище».

Фінансовий звіт
про використання позабюджетних коштів за 2018-2019р.

Використання батьківських коштів
на поповнення інвентар’я спортивного залу

Бюджетні кошти:

Заробітна плата працівників

Продукти харчування

Водопостачання та водовідведеня

Електроенергія

(Тепло ( з 15.10.  по 15.04. ) –було   54 тис. тепер 24тис.)

Співпраця з батьками відбувалася через посередництво батьківського комітету, діяльність якого у державно-громадській системі управління ДНЗ було урегульовано Примірним положенням про батьківські комітети навчальних закладів, затвердженим наказом МОН, молоді та спорту України від 26.04.2011 №398.
У закладі видано наказ про створення комісії, яка здійснює прийом товарів, робіт та послуг від батьківських комітетів способом безоплатної передачі та оформлює Акт приймання-передачі основних надходжень.
З 01.07.2018 р. по 26.06.2019р. за благодійні внески батьків, які поступили на рахунок «Благодійного Фонду»
Зроблено:
1.Придбано плінтуси на коридор – на суму 1416грн.
2.На заливання стяжки в коридорі (малому) 10517 грн.
3.Будівельні матеріали для ремонту загального коридору – 3886 грн.
Всього витрачено: 15819 грн.

За бюджетні кошти станом на 01.06.2019 року придбано:
1.Лак – 23 б. – 3450 (липень 2018р.)
2. Ремонт плити – 2598грн.
3.Миючі засоби -9600
4.Господарські засоби – 1850
5.Мийка на кухню – 2568
6.баняки на кухню – 3438
7. Ремонт пральної машини -2269
8. Лак ( 20 банок) – 3000
Всього: 28 773

Враховуючи підсумки навчально-виховної роботи за минулий навчальний рік педагогічний колектив дошкільного закладу продовжує спрямовувати свою діяльність у наступному році на вирішення проблеми: «Формування всебічно-розвиненої, духовно-багатої, оптимістично та патріотично налаштованої життєво компетентної творчої особистості дошкільника».

Основні завдання ДНЗ №4 на 2019/2020 навчальний рік:
1.Розвивати монологічне та діалогічне мовлення дітей дошкільного віку у процесі навчання розповідання за картинами.,бесідах .
2. Формувати основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення з природою рідного краю.
3. Розробити модель інклюзивної освіти в умовах сучасного закладу дошкільної освіти, удосконалювати освітній процес та командну роботу педагогів та батьків вихованців з особливими освітніми потребами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
28 + 9 =