Підсумкове заняття по темі “Спогади про зиму”

Мета:

Практична: закріпити лексико-граматичні структури: What day is it today? It’s  Sunday, … What date is it today? What month is it now? It is February. Do you ski? Yes, I do. /No, I don’t. I have two eyes. I see.

Лексичний матеріал:

ski, skate, sledge, slide, play hockey, play snowballs, make a snowman, fall down on the snow; words from topic “ Parts of the Body”; words from the topic “Games”.

Навчальна: спонукати до  невимушеного діалогічного мовлення, під час якого діти виказують свої прохання, поради – погоджуються (не погоджуються) на пропозиції; відтворення діалогу-зразка з його подальшим варіюванням та створення власних діалогів у аналогічних ситуаціях спілкування, поповнювати активний словник синонімами, що характеризують настрій людини, підтримувати інтерес та позитивне ставлення до внутрішнього світу малюків.

 Виховна: виховувати дружне ставлення до товаришів, повагу до їх висловлювань і вподобань; формувати вміння розумно стримувати та контролювати свої емоції; учити дітей радіти за свої позитивні риси і намагатись позбутися негативних.

Розвивальна: продовжувати навчати зображувати за допомогою асоціативних символів    дієслова, прикметники, назви  частин тіла та їх місцезнаходження; розвивати образну пам’ять та увагу.

Наочність: “килимок”, на якому діти викладають рік (2012), пору року, місяць, день, погоду; цифри-пазли; «гість» – сніговик; муляжі овочів; вирощений овес; кольорові іграшкові квіти, комахи;  заохочувальні призи – сніжинки.

Попередня робота: вивчення пісень, віршів із тем « Зима», « Частини тіла», «Овочі», «Комахи» і застосування їх у висловлюваннях; створення сюжетно-ігрових ситуацій , складання розповідей про себе,закріплення в активному вжитку слова-дії, без опори на наочність.

 

 

Хід заняття

Сюрпризний момент: сніговик, який жалкує про закінчення зими.

      Вчитель. Good morning, children! You look well!

      Діти. Thank you. So do you.

      Вчитель. How are you?

      Відповіді дітей. I am OK. /I am great. / I am wonderful. / I am not so good.

      Вчитель. А давайте розпочнемо наше заняття з компліментів. Хто хоче зробити комплімент, скажіть його своїм друзям.

       Діти: – Tonia, you are pretty.

  • Thank you, Vladyk. You are handsome.
  • Thank you, Tonia.

(за відповіді діти отримують заохочувальні призи)

Вчитель.What day is it today?

Відповіді дітей. It is Wednesday.

Вчитель. Дітки, поглянемо на наш “килимок” дня і викладемо сьогоднішній день на ньому.

( Діти викладають день на килимку)

Вчитель: А які ще дні тижня ви знаєте?

Відповіді дітей. Sunday…

Вчитель. What date is it today?

Відповіді дітей. 20.

Вчитель. Let’s count to 31.

 And now let’s go to our numbers and show 13, 31, 12, 21, 22…

Вчитель. What month is it now?

Відповіді дітей. February.

Вчитель. А які ще зимові місяці ви знаєте?

Відповіді дітей. December, January.

Вчитель. А яка перша перша літера в слові February ?

Відповіді дітей. “F”

Вчитель. А який звук вона передає?

Відповіді дітей.[f]

Вчитель. А чи можете ви зробити цю букву з свого тіла?

( діти роблять букву з тіла на килимку, просячи  про допомогу у своїх товаришів)

            Вчитель. What year is it now?

Відповіді дітей. 2013

            Вчитель. What is the weather today?

           Відповіді дітей. It is snowy( windy, cloudy, foggy, sunny, rainy)

            Вчитель. What season is it now?

Відповіді дітей. It is winter.

Вчитель. Але лютий – останній місяць зими, ми добре розважились.

Давайте пригадаємо, чим нам запам’яталась зима. Що ми робили?

Відповіді дітей. We skate, ski, sledge, slide, make a snowman, play snowballs, fall down on the snow.

Вчитель. А давайте пригадаємо, хто ще з нами розважався взимку і пара кладемо речення на англійську мову.

Вчитель. « Мої батьки і я катались на санчатах.»

Відповіді дітей. My parents and I sledge.

Вчитель. « Хлопці і дівчата катаються на лижах.»

Відповіді дітей. Boys and girls ski.

Вчитель. «  Мої братик і сестра катаються на ковзанах.»

Відповіді дітей. My brother and sister skate.

Вчитель. « Діти і вихователька грають в сніжки і ліплять сніговика.»

Відповіді дітей. Children and a nurse play snowballs and make a snowman.

Вчитель. А тепер пригадайте, як ви це робили. Хтось показуватиме дію, а решта – спробують відгадати, що ви показуватимете.

( дитина імітує дію, а інші діти відгадують, задаючи запитання: Do you ski?(skate…) Дитина відповідає: Yes, I do/ No, I don’t.

             Вчитель. Зима принесла нам чимало приємних пригод, сюрпризів і у нас залишаться хороші спогади про зиму. І хоча ми любимо зиму. Do you like winter?

             Відповіді дітей. Yes, we do.

             Вчитель. Ми з нетерпінням чекаємо весну. Але до нас сьогодні завітав гість, який жалкує, що зима закінчується. Може хочете відгадати, хто це?

Відповіді дітей. Is it a dwarf? ( penguin…)

Вчитель. Yes, it is a snowman. Він жалкує, що скоро вже весна, адже він так не хоче з вами прощатись. Йому було так весело з вами гратись. Пригадаймо, як ми з вами ліпили сніговика.

Відповіді дітей. We make 3 snowballs. One snowball is very big. One snowball is big. One snowball is small.

             Вчитель. Where do you put a hat?

             Відповіді дітей. On the head.

             Вчитель. Where do you put a nose?

             Відповіді дітей. On the face.

Вчитель. Ми бачимо з чого складається тіло сніговика. Я думаю сніговиту цікаво дізнатись про ваше тіло.

Відповіді дітей. I have two eyes, I can see.

                            I have two ears, I can hear.

                            I have two legs, I can walk.

                            I have a mouth, I can talk.

Вчитель. Do you have a nose?

Відповіді дітей. Yes, we do.

Вчитель. І в сніговика є. Давайте пограємось із сніговиком. Хто хотів би на мить опинитись на місці сніговика,  підходьте до столика, вибирайте

« носика» і посмішіть сніговика своїми « незвичайними»  носиками.

( діти вибирають муляжі овочів, фруктів і звертаються до сніговика)

             Відповіді дітей. Look at me! I am a snowman. I have a cabbage (tomato…) nose.

Вчитель. Дуже кумедних сніговичків ми щойно побачили. А так як зима ще не закінчилась, можливо, ми ще зможемо зліпити таких сніговиків у дворі нашого садочка.

А тепер розкажіть сніговиту, коли розтане сніг, з’явиться – що? – трава.

               Відповіді дітей. Grass.

              Вчитель. What colour is the grass?

              Відповіді дітей. The grass is green.

Вчитель. А ще травичка дуже м’яка і приємна на дотик. Сніговик жалкує, що не відчує, яка вона на дотик. Давайте допоможемо йому. Ось наша травичка.

( вчитель показує дітям вирощений  овес)

            Vladyk! Put a snowman on the grass, please! Thank you.

Children, look at the snowman! Where is a snowman?

Відповіді дітей. On the grass.

Вчитель. Where are you?

Відповіді дітей. On the chair.

            Вчитель. Коли потепліє, зявитсь травичка; зацвітуть квіти; прокинуться комахи. Розкажіть сніговиту, яких комах ви знаєте.

Відповіді дітей. Butterfly, bee, mosquito, beetle, worm, caterpillar, cockroach, ladybird, dragonfly ant.

Вчитель. А на що люблять сідати метелики?

Відповіді дітей. On the flower, on the bush, on the tree, on the grass.

Вчитель. А ви любите зривати квіти?

Відповіді дітей. Yes, we do. I pick a violet (red…) flower.

Вчитель. А кому ви даруєте зірвані квіти?

( діти ведуть діалог між собою)

  • Tonia, take a flower.
  • Thank you, Vladyk.
  • Not at all.

 

  • Mummy, take a flower.
  • Thank you,son.
  • Not at all.

 

  • Teacher, take a flower.
  • Thank you, children.
  • Not at all.

Вчитель. Діти, а розкажіть сніговиту, які комахи іноді нам докучають під час теплої пори року?

Відповіді дітей. Mosquitoes.

Вчитель. А ле з кожної неприємної ситуації можна вийти з гумором. Покожіть сніговиту, як ми завзято «боремось» з комариками.

 

Гра

Вчитель.I see a mosquito on your head ( left ear, right shoulder…)

( діти торкаються до своєї частини тіла, яку називає вчитель, імітуючи, що вони б’ють комара). Excellent! Look at the snowman! It is happy. It likes this funny game. Сніговик знає багато зимових розваг, а рзкажіть йому, які ще ігри ми любимо грати в теплу пору року.

Відповіді дітей. I play tennis. And you? I play volleyball, (football, basketball, hide-and-seek, tag, hopscotch, bowling, hoop-la…)

 

 

Вчитель. Впевнена, що сніговику не терпится подивитись, як ви граєте в ці ігри і, напевне, тому він просить мене помістити його в холодильник, щоб він не розтопився, коли прийде весна. То що виконаємо його бажання?

Відповіді дітей. No/

Вчитель. Звичайно ні, адже в холодильнику ми зберігаємо, що?

Відповіді дітей.Food.

Вчитель. Imagine, you open the fridhe. What do you see in the fridge?

Відповіді дітей. I see French fries. And you?

Відповіді дітей. I see chicken (sausage, cheese, spaghetti, watermelon…)

Вчитель. Молдці! Але мені здається, нам час закінчувати наше заняття. Під час заняття ви старались і отримали призи – сніжинки. Спочатку полічіть їх, а потім подаруйте їх сніговиту, адже вони його подруги. Їм буде разом веселіше. А ще ми можемо запевнити сніговика, що друзів не забувають. Ой ф погляньте, що вам приніс в подарунок сніговицю

Діти.It is a ball. It is a tennis ball.

Вчитель. Але ви, мабуть, помітили, що цей м’ячик завеликий, щоб ним грати в теніс. Напевне, в ньому схований сюрприз. Але, що це за сюрприз, ми дізнаємось на наступному занятті.

Відповіді дітей. OK. Good bye, snowman! See you soon!

             Вчитель. Good bye children!

Відповіді дітей. Good bye! See you soon!

(Діти прощаються з гостями)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
15 − 9 =